Nowe i spektakularne, bo ponad 14-metrowe podium zapewni na wrocławski finał najlepszej żużlowej ligi świata Ekstraliga Żużlowa – organ prowadzący rozgrywki. To już 17. sezon zarządzania PGE Ekstraligą, ale tak efektownie na finałach, jak w tym roku jeszcze nie było.
24 września kibice będą świadkami nie tylko debiutu podium przygotowanego przez Ekstraligę Żużlową, ale także efektownej ceremonii dekoracji Drużynowego Mistrza i Wicemistrza Polski sezonu 2023.
– Nowe podium znajduje się na końcowym etapie produkcji, będziemy na bieżąco pokazywali w social mediach, jak to wszystko wygląda. Podium zostanie wykonane z materiałów aluminiowo kompozytowych, a także dibondu – mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi. – Czeka nas również efektowny pokaz przy użyciu światła i laserów podczas ceremonii wieńczącej sezon 2023 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu– dodaje.
Do stworzenia show ze świateł, laserów i efektów specjalnych zostanie wykorzystanych 48 stroboskopów, 54 tzw. ruchome głowy, 12 laserów, 22 płomienie oraz 10 dymiarek i 2 konsolety oświetleniowe. Całość obsługiwać będzie 10 osób od strony scenograficznej, a sam pokaz świetlny 3 realizatorów i 10 techników.
Podium będzie ponad 14-metrowej długości, ze specjalnymi miejscami dla dwóch drużyn, medale, trofeum przechodnie i inne elementy niezbędne do uroczystego podsumowania rozgrywek, jak choćby grawerowany na trofeum przechodnim napis z nazwą klubu – triumfatora PGE Ekstraligi. Do budowy podium użyto 500 metrów profili aluminiowych i około 760 metrów kwadratowych płyt i płyt kompozytowych.
Wysokie, bo ponad 4-metrowe podium umożliwi widoczność zawodników po obu stronach płyty Stadionu Olimpijskiego z trybun – podczas wieczornego podsumowania rozgrywek, ale jednocześnie nie będzie stanowiło utrudnienia dla obserwacji wyścigów w trakcie zawodów (całość zostanie scalona po 15. wyścigu meczu). Dodatkowo we Wrocławiu pojawi się wraz z jego instalacją nowa podłoga przed podium (300 metrów kwadratowych) wykonana z płyt OSB i płyt aluminiowo – kompozytowych, a wraz z nią wyznaczone miejsca dla fotoreporterów. Wszystko w kolorach białym i czarnym.
Wyprodukowanie całości zajmie sześciu osobom około 200 godzin. Dodatkowo montaż urządzeń i całej instalacji zajmie dwa dni. Z kolei prawie cała noc potrzebna będzie do zaprogramowania show.
|
Źródło: Speedway Ekstraliga
Na początku tygodnia w mediach pojawiła się informacja, że do Kamila Brzozowskiego w Arged Malesie…
Takiego ruchu nie spodziewał się raczej nikt, po oficjalnym zaprezentowaniu nowego szkoleniowca Ostrowianie poszli o…
Mariusz Staszewski został nowym trenerem Włókniarza Częstochowa. Dla 49-latka będzie to pierwsza zmiana pracodawcy w…
Nieco ponad tydzień zajęło ekipie Arged Malesy znalezienie zastępstwa za opuszczającego zespół po latach Mariusza…
Nie tak dawno w środowisku żużlowym pojawiła się zaskakująca informacja o odejściu Mariusza Staszewskiego z…
Paweł Miesiąc okazał się być najlepszy podczas drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Argentynie na żużlu która…