Młodzi adepci speedwaya ścigali się w Stanowicach. Na trybunach legendy Stali Gorzów

W sobotę na mini torze w Stanowiach rozegrano kolejną edycję tradycyjnego już ścigania mikołajkowego. Na starcie pojawili się zawodnicy ścigający się na motocyklach o pojemności 80-125cc oraz 50cc. Liczyła się dobra zabawa.

Zdunek Wybrzeże bez wychowanków w składzie. „Pouciekało paru zawodników”

W żużlowym ośrodku nad morzem pierwszy raz od bardzo dawna będzie miała miejsce dziwna sytuacja, bowiem w sezonie 2022 w Gdańsku nie będzie się ścigał żaden wychowanek. W tym klubie od lat działa szkółka żużlowa, która wypuszczała na świat wielu zawodników. Niestety, na owoce pracy na małym torze trzeba jeszcze poczekać, opowiedział o tym w wywiadzie dla portalu trójmiasto.pl trener młodzieży – Piotr Szymko.

Prezydent ich olał, ale nie poddają się. Młodzież utrzymuje Spartana przy życiu (wywiad)

Spartan Przemyśl pisze wspaniałą historię, która powinna częściowo być przykładem i wzorem dla wielu działaczy. Niestety dla włodarzy klubu z Podkarpacia, nie mają łatwej drogi i ciągle są im rzucane kłody pod nogi. Nie ma też zbyt dużej woli współpracy ze strony tamtejszego magistratu…

Mistrz Polski lepszy od mistrza Europy w mistrzostwach Śląska (galeria)

Maksymilian PawełczakBTŻ Bydgoszcz triumfował w Rybniku w mistrzostwach Śląska w mini żużlu. Najlepszy zawodnik niedawnych Indywidualnych Mistrzostw Polski pokonał m.in. najlepszego zawodnika w Europie – Krzysztofa Harendarczyka.

W Bydgoszczy rośnie kolejny talent. Wygrał mistrzostwa Śląska

W Rybniku rozegrano Mistrzostwa Śląska na Mini Żużlu. W całej rywalizacji zdecydowanie najlepszy okazał się Maksymilian Pawełczak, reprezentujący klub z Bydgoszczy. Młody zawodnik był bezbłędny.

Zielonogórzanin pogodził piętnastu zawodników z południa (galeria)

Zwycięstwem Krystiana Grędy zakończyła się 1. runda eliminacyjna Indywidualnych Mistrzostw Polski w grupie B. Zawodnik Falubazu Zielona GóraCzęstochowie pozostawił na swoimi plecami całą masę jeźdźców z południa kraju.

Z Pit Bike’ów na żużel (2): Maksymilian Pawełczak

Maksymilian Pawełczak ma dopiero 11 lat, a listą swoich osiągnięć przewyższa już niejednego doświadczonego zawodnika. Bydgoszczanin jest wschodzącą gwiazdą motorsportu – odnosi sukcesy nie tylko na miniżużlu, ale również z powodzeniem startuje w motocrossie oraz zawodach na Pit Bike’ach – zarówno w wersji terenowej, jak i asfaltowej.

O zawodowej jeździe już nie myśli. Odnalazł się w nowej roli

Jednym z zawodników, którym wraz z zakończeniem minionego sezonu wygasła licencja żużlowa jest Bartosz Świącik. W rozmowie z serwisem twojportalzuzlowy.pl, częstochowianin nie ukrywa, że o kontynuowaniu kariery już nie myśli.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.