Sezon dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk zapowiadał się dość obiecująco. Pomimo to drużyna prowadzona przez Eryka Jóźwiaka zmagania w eWinner 1. Lidze Żużlowej zakończyła dopiero na czwartym miejscu w tabeli. Nasuwa się zatem pytanie, jak może wyglądać skład gdańskiego Wybrzeża na rozgrywki w nadchodzącym roku?

Pewne jest, że szeregów Zdunek Wybrzeża nie zasili już Krystian Pieszczek. Wychowanek gdańskiej drużyny ostatniego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Po dwóch latach jazdy w barwach macierzystego klubu, zawodnik postanowił zmienić otoczenie i dołączyć do drużyny ROW-u Rybnik.

Potrzebuję zmiany, dodatkowego bodźca. Zmiana klubu, tym bardziej macierzystego zespołu, to zawsze trudna chwila

– napisał zawodnik na swoim profilu na Facebooku.

Z drużyną znad morza pożegna się także Alan Szczotka, któremu zakończyło się wypożyczenie ze Stali Gorzów. W barwach Zdunek Wybrzeża nie zobaczymy również Amadeusza Szulista. Wychowanek gdańskiego zespołu podjął decyzję o zakończeniu kariery. Składu nie zasilą również Lukas Fienhage i Aleksandr Kajbuszew.

Kontrakt ze Zdunek Wybrzeżem na ten moment przedłużyło tylko dwóch zawodników – Wiktor Kułakow i Jakub Jamróg. Bardzo prawdopodobne, że umowę z gdańskim zespołem przedłuży także Rasmus Jensen, Piotr Gryszpiński i Kevin Juhl Pedersen. Największa uwaga skupia się jednak na świeżo upieczonym drużynowym Mistrzu Szwecji, który zmagania w eWinner 1. Lidze Żużlowej zakończył ze średnią 1,808, co daje 28. wynik w całej lidze. Pomimo tego menadżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk ma ogromną nadzieję, że w przyszłym sezonie zobaczymy Jensena nadal w gdańskich barwach.

Dostrzegamy jego potencjał, dlatego negocjujemy nową umowę. Rasmus to fajny, waleczny zawodnik, który dobrze się czuje, gdy nie odgrywa pierwszoplanowej roli, przynajmniej w założeniach. To się sprawdza właśnie w Målilli, gdzie obok siebie ma wielkie nazwiska, a mimo to jest kluczową postacią. Jeśli i u nas będzie tym „czwartym do brydża” a nie „koniem pociągowym”, na pewno się odwdzięczy. Jensen potrzebuje luzu, to klucz do jego formy

– powiedział o Duńczyku Eryk Jóźwiak w rozmowie z portalem sport.trojmiasto.pl.

Wymienia się kilku kandydatów, którzy na przyszły sezon mogliby zasilić skład Zdunek Wybrzeża. Padają takie nazwiska jak Mads Hansen, Adrian Gała, Ernest Koza, czy nawet Adrian Miedziński. Ostatni z wymienionych nie może być zadowolony ze swoich występów w minionym sezonie. W barwach eWinner Apatora Toruń wykręcił średnią 1,450 i zdołał wygrać jedynie dziewięć biegów z sześćdziesięciu. Jak sam przyznał, na swoich mediach społecznościowych, przyszedł czas na zmiany.

Sezon się skończył i przyszedł czas na kolejne zmiany. Serdecznie dziękuję kibicom za wszystkie wiadomości, to pokazuje że cenicie mnie jako zawodnika. Ja nadal będę robił wszystko, aby być lepszym riderem

– oznajmił na swoim facebookowym profilu.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.