Sezon 2022 będzie przełomowy dla młodego Polaka rodem z Leszna. Zmieni klub, ale też zadebiutuje w zagranicznych rozgrywkach. Zasili klub finalisty jednej z liczących się lig.

Smålänningarna to zespół, który zadebiutował na szwedzkim zapleczu ligowym Allsvenskan (odpowiednik polskiej 1.ligi żużlowej) w rozgrywkach w sezonie 2021. Powstał z połączenia sił drużyn Bauhaus-Ligan, Lejonen Gislaved i Dackarny Målilla. Trzy mecze domowe w sezonie 2022 odbędą się w mieście Nässjö. W sezonie 2021 zespół zameldował się w półfinale drugiego ligowego szczebla rozgrywek, walcząc z Griparną Nyköping. W przyszłym sezonie jednym z zawodników, po którego sięgną działacze, będzie Szymon Szlauderbach. 22-latek w sezonie 2021 łączył występy w Fogo Unii Leszno ze startami w drugoligowym Metalika Recycling Kolejarzu Rawicz. Sezon 2022 przyniesie znaczne zmiany w jego terminarzu. W Polsce Szlauderbach zmienił klub na Aforti Start Gniezno, po raz pierwszy zaprezentuje się też kibicom w Szwecji. W klubie Smålänningarna spotka jeszcze jednego Polaka, kolegę rodem z Leszna, Daniela Kaczmarka.

Oprócz Polaków w zestawieniu drużyny zobaczyć będzie można młodego Szweda Caspera Henrikssona, Edwina Pohjantähti, Emila Pørtnera z Danii, pojawią się także Mathias Thörnblom, Tony Gudbrand oraz Emil Millberg.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.