Oj sypnęło transferami w Wielkiej Brytanii przez ostatni tydzień, sypnęło…Zapraszamy na kolejny odcinek British Speedway M’Lord, w którym postaramy się zebrać wszystkie ruchy transferowe z ostatnich siedmiu dni. Powiemy również o zaległym testimonialu Josha Auty’ego, który zaplanowano na początek następnego sezonu.

TESTIMONIAL JOSHA AUTY’EGO 15 KWIETNIA

Testimonial Josha Auty’ego był zaplanowany już na marzec 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa, zawody te musiały zostać przełożone, a rozgrywki ligowe w Wielkiej Brytanii nie doszły wtedy do skutku. Turniej uświetniający jubileusz startów Brytyjczyka miał odbyć się w późniejszym terminie i nareszcie go poznaliśmy. Zawody zaplanowano na 15 kwietnia 2022 roku.

Co ciekawe Brytyjczyk stracił w tym roku zatrudnienie w barwach Scunthorpe Scorpions, gdzie zaplanowano ten wyjątkowy turniej. Mimo zakończenia współpracy z klubem, działaczy „Skorpionów” nie zapomnieli o swoich zapowiedziach i planują zorganizować testimonial dla swojego byłego żużlowca. Na łamach oficjalnej strony klubu, promotor – Rob Godfrey tłumaczy, że Josh Auty jest legendą drużyny i zasługuje na taki turniej. Żużlowiec z Mirfield trzykrotnie sięgał bowiem po mistrzostwo ligi z ekipą ze Scunthorpe.

„GLADIATORZY” SKOMPLETOWALI SKŁAD, POTĘŻNE WZMOCNIENIE IPSWICH WITCHES

Nasze podsumowanie transferów rozpoczynamy od Dana Thompsona, który pozostaje w Leicester Lions na kolejny rok. Młody żużlowiec debiutował w barwach zespołu z Beaumont Park w sezonie 2021 i można powiedzieć, że sprostał oczekiwaniom. Młodzieżowiec znacząco poprawił swoją średnią i awansował nawet do pierwszej piątki „Lwów”. To czwarte nazwisko w kadrze drużyny z Leicester.

Blisko skompletowania składu na przyszły rok jest ekipa Berwick Bandits. Wielki powrót do dziewiątej drużyny minionego sezonu zaliczy Theo Pijper. Zawodnik z Holandii startował w Berwick-upon-Tweed po raz ostatni w 2018 roku i imponował kibicom niebywałą walecznością. W minionym sezonie Holender zdobywał punkty dla Scunthorpe Scorpions. „Bandyci” potrzebują już tylko jednego żużlowca, aby zakończyć budowę składu na kolejny rok.

O wiele spokojniej przebiega budowa składu w Scunthorpe Scorpions, gdzie kilka dni temu zaprezentowano dopiero drugiego żużlowca. Na transfer z Leicester do szóstej drużyny minionego sezonu zdecydował się Zaine Kennedy. Australijczyk w minionym sezonie zaliczył dwa imponujące występy na Eddie Wight Raceway i przekonał do siebie działaczy „Skorpionów”. W nowym klubie będzie on startować u boku Ryana Kensleya.

W ostatnich dniach ogłoszono dwa głośne transfery Australijczyków. Do drużyny Ipswich Witches dołączył Indywidualny Mistrz Świata z 2017 roku – Jason Doyle, z kolei do powracającej ekipy Oxford Cheetahs przeniósł się Troy Batchelor. Więcej o obu transferach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Bez wątpienia obaj żużlowcy z Antypodów będą liderami swoich drużyn w 2022 roku.

Connor Bailey i Tom Brennan są pierwszymi zawodnikami zaprezentowanymi przez wicemistrza SGB Championship, czyli drużynę Glasgow Tigers. Działacze „Tygrysów” wpadli na wyjątkowy pomysł prezentacji jeźdźców, którzy w przyszłym roku przywdzieją biało-czerwone barwy. Wspominana dwójka startowała już na Ashfield Stadium w sezonie 2021. Zamiast przedstawiać każdego z żużlowców, klub zachęca do wspierania różnych, lokalnych organizacji charytatywnych. Wielkie brawa!

Pierwszym klubem w Wielkiej Brytanii, który zakończył budowę składu na przyszły rok są Plymouth Gladiators. Ostatnim elementem układanki okazał się Ben Barker, który powraca do zespołu z południa Anglii po sześciu latach. W ostatnim sezonie Brytyjczyk startował w barwach Newcastle Diamonds, gdzie zaliczył wiele dobrych występów. W nowym klubie żużlowiec znany ze startów w Opolu rozpocznie zmagania jako zawodnik drugiej linii, gdyż dysponuje czwartą średnią w zespole.

Przechodzimy do SGB Premiership, gdzie rozkręca się drużyna Ipswich Witches. Zespół z Foxhall chce zrehabilitować się za niezbyt udany sezon 2021 i po zakontraktowaniu Jasona Doyle’a ogłosił nazwiska kolejnych dwóch żużlowców, którzy w przyszłym roku pomogą „Wiedźmom” w walce o lepszy wynik. W barwach Ipswich zobaczymy Paula Starke’a i Andersa Rowe’a. Obaj Brytyjczycy startowali już w tym klubie w tym roku i spisali się na tyle dobrze, że Chris Louis i Richie Hawkins zdecydowali się kontynuować współpracę. Anders Rowe w nadchodzącym sezonie będzie po raz kolejny pełnił funkcję wschodzącej gwiazdy.

Kolejnego młodego zawodnika zaprezentował drugi klub rundy zasadniczej SGB Premiership – Wolverhampton Wolves. Kevlar zespołu z Monmore Green w nadchodzącym sezonie przywdzieje Drew Kemp. Trzykrotny Indywidualny Mistrz Wielkiej Brytanii do lat 19 zamienia Ipswich na Wolverhampton i razem z Leonem Flintem będą oni pełnić rolę zawodników rezerwowych. Bez wątpienia obu tych żużlowców stać, aby szybko awansować do pierwszej piątki „Wilków”.

W najbliższym czasie poznamy całą kadrę dwóch drużyn: Sheffield Tigers i King’s Lynn Stars. Kompletne składy obu drużyn mają zostać zaprezentowane odpowiednio 1 i 2 grudnia. W obu zespołach nie powinno zabraknąć nowych żużlowców. Wprost zapowiedział to właściciel czerwonej latarni ligi – Alex Brady. Czekamy na prezentację!

Aktualne kadry zespołów ze SGB Premiership znajdziecie TUTAJ, a ze SGB Championship TUTAJ.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.