Dosłownie kilka dni temu informowaliśmy Państwa o sytuacji Polonii Piła, która walczy o powrót do ligowego ścigania. Według najnowszych informacji, sytuacja może się zmienić, a zespół z północnej Wielkopolski może pojawić się na ligowych torach już w przyszłym roku.

Nie da się ukryć, że sytuacja w Pile zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze tydzień temu wydawało się, że nie ma najmniejszych szans na start Polonii w 2. Lidze Żużlowej. Dziś jednak napłynęły do nas zupełnie nowe informacje, które mogą pozwolić kibicom z większą nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Zacznijmy od tego, że minister Grzegorz Piechowiak wywiązał się z danej obietnicy. Zgodnie z danymi podanymi opinii publicznej, Gmina Piła ma otrzymać 16,5 miliona złotych na przebudowę stadionu przy ul. Bydgoskiej. Oznacza to, że cały projekt, który był głównym powodem zamieszania, oficjalnie znalazł finansowanie. 

Nie jest to jednak koniec dobrych informacji. Wszystko wskazuje bowiem na to, że cała przebudowa zostanie przeprowadzona jesienią… 2022 roku. Wszystko po to, by już w przyszłym sezonie zawodnicy mogli wyjechać na tor. W kuluarach mówi się bowiem o zmianie planów magistratu, który ma zamiar przygotować obecny stadion do procesu licencyjnego. Mowa tu przede wszystkim o wymianie band i przygotowaniu nawierzchni toru, która w ostatnich latach sprawiała olbrzymie kłopoty. To z kolei oznacza, że ściganie odbywałoby się na starej nitce, jednocześnie jednak pozwalając klubowi na rywalizację.

Oficjalnych informacji o zmianie planów jeszcze nie ma, lecz prawdopodobnie w najbliższych dniach powinny one ujrzeć światło dzienne. Tym samym szanse na start Polonii Piła w 2. Lidze Żużlowej znacznie wzrosły, tym bardziej, że poszukiwanie podwykonawcy tymczasowych robót już się  rozpoczęło.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.