Inaczej niż w przypadku np. Falubazu Zielona Góra, który ujawnił nazwiska swoich nowych zawodników od razu, nowy zarząd specHouse PSŻ Poznań chce zrobić to pojedynczo. Fani kina na pewno są zadowoleni, gdyż kolejnych uczestników przyszłorocznych rozgrywek poznajemy „W samo południe”.

Zachód, o którym jest mowa, nie jest wcale taki dziki, ale w lokalnym saloonie na pewno już o tym wiedzą. Kolejny zawodnik specHouse PSŻ Poznań to dobrze znana twarz w tym gronie. Do anonsowanych wcześniej Kacpra Gomólskiego, Władimira Borodulina, Kevina Fajfera oraz Kevina Juhla Pedersena dołącza Robert Chmiel.

23-latek, wychowanek ROW Rybnik, po rozstaniu ze swoim macierzystym klubem startował w zespole z Gdańska, do którego dołączył przed sezonem 2020. W Poznaniu miał okazję startować już wcześniej jako gość w sezonie 2019, a sezon 2021 spędził w Wielkopolsce już jako pełnoprawny zawodnik. Będzie więc to jego drugi pełny sezon w drugoligowej drużynie.

Jednym z największych sukcesów Chmiela w karierze jest udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów w 2018 roku, zakończony na dziesiątym miejscu klasyfikacji generalnej po trzech turniejach. W 2019 dołożył swoją cegiełkę w postaci sześciu punktów do wygranej swojego macierzystego klubu w IV rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych właśnie w Rybniku. Pięć lat temu miał okazję zaprezentować się szerszej publiczności w naprawdę poważnym wydarzeniu, jakim był rozgrywany przy Gliwickiej 72 4. finał SEC. Jako zawodnik rezerwowy wyjechał na tor cztery razy, zdobywając trzy punkty.

Miniony sezon nie zaczął się dla Roberta Chmiela pomyślnie, zmagał się bowiem z trudnościami, łącząc przygotowanie do niego z pracą zawodową. Ostatecznie drugoligowe rozgrywki zakończył  jako trzydziesty zawodnik tej dywizji, legitymując się średnią biegową rzędu 1,510 pkt./bieg i 6,00 pkt./mecz.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.