Po raz kolejny formalności zostały dopełnione. Od dziś, zawodnikiem ZOOLESZCZ DPV Logistic GKM Grudziądz jest utalentowany Duńczyk, Frederik Jakobsen, który tym samym opuszcza szeregi Startu Gniezno.

O dołączeniu Jakobsena do drużyny GKM Grudziądz wiadomo było już od dobrych kilku dni. Duńczyk porozumiał się z działaczami klubu znad Wisły jeszcze przed oficjalnym otwarciem okienka transferowego, lecz dopiero dziś oficjalnie parafował swoją umowę. 

Bez wątpienia jest to jeden z ważniejszych ruchów zespołu z Grudziądza. Sezon 2021 pokazał bowiem, że solidny zawodnik U24 może w obecnej PGE Ekstralidze dać zespołowi więcej, niż może się wydawać. Duńczyk, zgodnie z zapowiedziami, będzie przede wszystkim wsparciem dla bardziej doświadczonych zawodników właśnie z pozycji U24, zastępując Romana Lachbauma, dla którego ostatni rok nie był udany.

O klasie Jakobsena świadczą m.in. jego wyniki osiągane w eWinner 1. Lidze. W sezonie 2021 udało mu się wykręcić średnią 1,859 punktu na bieg, przy jednoczesnym narzekaniu gnieźnieńskich kibiców na… spadek formy. Oznacza to więc, że dla Gołębi powinien być on bardzo cennym nabytkiem.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.