Żużel w Wielkiej Brytanii idzie w dobrym kierunku. W sezonie 2021 wszystkie drużyny rywalizujące w SGB Premiership musiały wystawiać młody talent ze Zjednoczonego Królestwa i trzeba przyznać, że pomysł ten okazał się sukcesem. W przyszłym roku działacze chcą iść o krok dalej.
Świetne występy takich żużlowców jak Jordan Palin, czy Tom Brennan pokazały, że program Rising Stars okazał się strzałem w dziesiątkę. Młodzi żużlowcy z Wielkiej Brytanii otrzymali szansę rywalizacji z najlepszymi zawodnikami startującymi w Zjednoczonym Królestwie i sprostali oczekiwaniom. Bez wątpienia w kolejnych latach będą oni czerpać z tego, czego mogli nauczyć się od bardziej doświadczonych kolegów.
Wszystkie drużyny startujące w najwyższej klasie rozgrywkowej będą wystawiały składy złożone z ośmiu zawodników. Dodatkowe miejsce przypaść ma młodemu zawodnikowi, który w przyszłości mógłby powalczyć o miejsce w pierwszej siódemce swojego klubu. Rozwiązanie to funkcjonuje już od jakiegoś czasu w naszym kraju, gdzie zawodnik z numerem ósmym nie może mieć więcej niż 23 lata. W przyszłym roku system ten będzie obowiązywać w PGE Ekstralidze i eWinner 1. Lidze Żużlowej.
W każdej drużynie pojedzie żużlowiec numer osiem. Ten zawodnik zyska sporo doświadczenia dzięki byciu częścią klubu i przewiduje się, że w trakcie sezonu mogą mieć szansę wnieść swój wkład. Być może będzie on miał szansę zostać kolejną „Wschodzącą Gwiazdą” (Rising Star) w swoim zespole w następnym sezonie
– powiedział na łamach strony speedwaygb.co.uk, rzecznik SGB Premiership.
Kolejną nowością jest rozwój produktu Premiership Junior League. Po zakończeniu meczu ligowego w najwyższej klasie rozgrywkowej, możliwość wyjazdu na tor otrzymają młodzieżowcy. Zmagania juniorów będą swoistą dogrywką pomiędzy klubami ze SGB Premiership. Dla młodych żużlowców będzie to świetna okazja, aby lepiej poznać owale w Wielkiej Brytanii, jak i poczuć atmosferę towarzyszącą najwyższej klasie rozgrywkowej. Pomysł ten był już testowany w przeszłości, jednak nie na taką skalę. Być może okaże się on kolejnym sukcesem działaczy. Nadrzędnym celem jest popularyzacja żużla pośród młodzieży i danie szansy wielu nowym talentom.
Mecze SGB Premiership w dalszym ciągu będą transmitowane w brytyjskim Eurosporcie i platformie Quest. W niedawno zakończonym sezonie nie zabrakło widowiskowego ścigania w Wielkiej Brytanii i bez wątpienia kibice speedwaya w Polsce chcieliby oglądać zmagania ze Zjednoczonego Królestwa również w naszym kraju. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.
Aktualne kadry zespołów ze SGB Premiership znajdziecie TUTAJ, a ze SGB Championship TUTAJ.
Gdańska ekipa nadal nie wie w której lidze przyjdzie jej się ścigać, mimo to kompletuje…
Stal Gorzów poinformowała za pośrednictwem swoich mediów, że Waldemar Sadowski podjął decyzję o zakończeniu swojej…
Od pewnego czasu na zapleczu PGE Ekstraligi dochodzi do dużych zmian. Z roku na rok…
Dostępny jest już kolejny numer Tygodnika Żużlowego. W wydaniu nr 43 przeczytacie między innymi o…
Kilka dni temu Abramczyk Polonia Bydgoszcz poinformowała, że Tomasz Bajerski pozostanie jej trenerem w sezonie…
Polski Związek Motorowy poinformował o wynikach egzaminów na licencję Ż i 250cc. Pozytywne wyniki egzaminów…