Drużyna Stali Gorzów zwyciężyła na domowym torze w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Drugie miejsce zajęła ekipa Kronos II Włókniarza Częstochowa, trzecie Maszewski GKM Grudziądz a czwarte Ultrapur Start Gniezno.

Drużyna Enei Stali Gorzów zwyciężyła w odwołanej I rundzie ćwierćfinałów DMPJ na własnym torze w Gorzowie Wielkopolskim. Zawody od początku były bardzo wyrównane i niemal do końca o zwycięstwo walczyły wszystkie cztery ekipy. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszli gospodarze, którzy zdobyli 33 punkty. Za ich plecami uplasowała się ekipa z Częstochowy, która zdobyła 31 punktów a trzecie miejsce zajęli młodzi zawodnicy z Grudziądza z dwoma punktami mniej. Na czwartym miejscu zawody zakończyli zawodnicy Startu Gniezno z 27 punktami na koncie.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w biegu czwartym kiedy na tor po kontakcie upadli na tor Halkiewicz oraz Miller. O ile ten pierwszy o własnych siłach wrócił do parku maszyn i był zdolny do dalszej jazdy, o tyle ten drugi został przewieziony w karetce i nie mógł kontynuować udziału w zawodach.

|DMPJ. Arged Malesa najlepsza w domowej rundzie

Najwięcej punktów na torze w Gorzowie zdobyli tego dnia Oskar Paluch (15), Kacper Halkiewicz (11), Jan Przanowski, Kevin Małkiewicz (obaj po 10) a także Patryk Budniak i Szymon Ludwiczak (obaj po 9).

Wyniki I rundy ćwierćfinału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gorzowie Wielkopolskim: