Ekipa Unii Leszno wygrała trzeci turniej w ramach ćwierćfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów który odbył się w Lesznie. Drugie miejsce zajęła ekipa Innpro ROW Rybnik, trzecie Abramczyk Polonia Bydgoszcz a czwarte Texom Stal Rzeszów.

Kibice, którzy tego popołudnia pojawili się na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie mogli korzystać nie tylko z pięknej pogody, ale i z dość ciekawych zawodów młodzieżowych, chociaż początek zawodów był dość spokojny, a „najciekawszym”, oczywiście w cudzysłowie, wydarzeniem w pierwszej serii była świeca autorstwa Bartosza Curzytka tuż po starcie. Z zawodów już na ich początku wycofał się natomiast Franciszek Karczewski, który nie wziął udziału już w swoim pierwszym starcie.

Po pierwszej serii na czele znajdywała się ekipa miejscowej Unii która miała na swoim koncie 10 punktów. Za jej plecami ex aequo znajdywały się ekipy z Bydgoszczy i Rybnika z 6 punktami na koncie. Raptem 2 punkty zdobyli zawodnicy rzeszowskiej Stali. W kolejnych seriach miejscowi systematycznie powiększali jednak swoją przewagę nad resztą stawki.

W dalszej części zawodów na szczęście działo się już więcej, a kibice mogli obserwować kilka ciekawych biegów. Jednym z takich był niewątpliwie siódmy, w którym z bardzo dobrej strony zaprezentował się zawodnik Unii Jakub Wojtyńka. Wojtyńka na starcie stoczył ładną walkę z resztą rywali, co pozwoliło mu wyjść na drugą pozycję. Przed nim jechał Wiktor Rafalski, ale reprezentant „Byków” poradził sobie z nim i wyszedł na prowadzenie, którego jednak musiał bronić do samego końca.

|Metalkas 2. Ekstraliga. Arged Malesa Ostrów wygrywa w Poznaniu

Ciekawą akcje w biegu dziesiątym zaprezentował także, ponownie, reprezentant miejscowych. Tym razem był to Kacper Mania, który pomimo słabego startu nie poddawał się i najpierw wyprzedził Kacpra Tkocza a następnie poradził sobie z Adrianem Przybyło, dla którego był to pierwszy start w tych zawodach.

Do bardzo groźnie wyglądającego upadku doszło w biegu trzynastym. Na trzecim okrążeniu pociągnęło Bartosza Curzytka, który upadł na tor a w niego wpadł jeszcze Kacper Mania. Na szczęście obaj zawodnicy o własnych siłach wstali z toru i udali się do parku maszyn.

Film: @Dembelee11

Ostatecznie zwycięstwo w kolejnej rundzie ćwierćfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski odnieśli reprezentanci miejscowej ekipy Duda Investment Ciesiółka Autogroup Unia Leszno którzy zgromadzili na swoim koncie 44 pkt. Drugie miejsce zajęła ekipa Innpro ROW Rybnik z 32Vpkt. a trzecie Abramczyk Polonia Bydgoszcze która zdobyła 26 pkt. Czwarte miejsce zajęli młodzi zawodnicy Texom Stali Rzeszów z 18 pkt. na koncie.

Indywidualnie najwięcej punktów na swoim koncie zgromadzili Kacper Mania (14), Jakub Wojtyńka (12), Emil Koniczeny, Kacper Tkocz, Maksym Borowiak oraz Bartosz Nowak (10).