Przed nami druga runda Speedway Euro Championship. W sobotę cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy po raz ósmy zawita do niemieckiego Gustrow.

Jak do tej pory na 7 rund rozegranych w Gustrow, mieliśmy 7 różnych zwycięzców. Czy zawodnicy potwierdzą tą regułę? Jest to bardzo prawdopodobne, bo na liście startowej mamy tylko jednego byłego zwycięzcę. Jest nim Janusz Kołodziej, który wygrywał w Niemczech w zeszłym roku.

Chodź Kołodziejowi szans odbierać nie można to nie jest on głównym faworytem do wygranej. Za takiego należy uznać lidera cyklu Leona Madsena. Drugim jest plasujący się zaraz za plecami Duńczyka, jego rodak, Mikkel Michelsen. Wysoko stoją też akcje innych reprezentantów Polski – Dominika Kubery i Patryka Dudka, który stawał na podium podczas dwóch ostatnich rund w Gustrow.

Zarówno Kołodziej jak i Kubera z powodu kontuzji nie mogli wystartować w pierwszej tegorocznej rundzie, która odbyła się w Częstochowie. Poza dwoma zdobywcami Drużynowego Pucharu Świata w podobnej sytuacji są Grzegorz Zengota i Andreas Lyager.

W kim upatrywać czarnego konia imprezy? Jednym z kandydatów jest na pewno, zajmujący 5 miejsce po pierwszej rundzie, Dimitri Berge. Tym bardziej, że forma Francuza po występie w DPŚ wydaje się naprawdę dobra. Jako drugiego trzeba wziąć pod uwagę, jadącego przed własną publicznością Kaia Huckenbecka.

Początek zawodów o godzinie 19:00. Transmisja od 18:45 na antenie TVP Sport.

Lista startowa TAURON SEC 2023 – Gustrow:

1. Dominik Kubera (Polska)
2. Andreas Lyager (Dania)
3. Janusz Kołodziej (Polska)
4. Grzegorz Zengota (Polska)
5. Jan Kvech (Czechy)
6. Adam Ellis (Wielka Brytania)
7. Dimitri Berge (Francja)
8. Antonio Lindback (Szwecja)
9. Mikkel Michelsen (Dania)
10. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
11. Vaclav Milik (Czechy)
12. Kacper Woryna (Polska)
13. Patryk Dudek (Polska)
14. Leon Madsen (Dania)
15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
16. Norick Bloedorn (Niemcy)
17. Lukas Baumann (Niemcy) – rezerwowy
18. Ben Ernst (Niemcy) – rezerwowy

Klasyfikacja generalna TAURON SEC 2023

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.