Żużel staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Czarny sport ma stale powiększające się grono kibiców, które chce oglądać mecze. Emocje na stadionach są niesamowite, ale nie każdy ma chęć i możliwość dotrzeć tam na zawody. Na szczęście można śledzić żużel na żywo online w internecie. Mowa tutaj zarówno o PGE Ekstralidze, Speedway Grand Prix, eWinner 1 Lidze jak i częściowo w 2. Lidze Żużlowej, co jest nowością tego roku. Jedno jest pewne, czy oglądamy żużel siedząc na trybunach czy w domu, przed telewizorem, emocji nie brakuje.

żużel na żywo
Fot. Stefan Holm / shutterstock.com

PGE Ekstraliga – gdzie oglądać?

Rozgrywki najwyższej polskiej ligi żużlowej wystartowały w piątek 8 kwietnia a zakończą 25 września. Odbędzie się 70 spotkań w 20 rundach. Nowością, a właściwie powrotem do starych zasad, są rundy play-off składające się z 6 drużyn, a nie z 4 jak w ostatnich sezonach. Przez pół roku będzie można obejrzeć żużel na żywo w prawie każdy weekend.

Mecze Ekstraligi cieszą się dużą popularnością, na ogół bilety na stadion można kupić bez problemu. Są wyjątki, na przykład wejściówki na mecz domowy Motoru Lublin, rozchodzą się w kilkadziesiąt sekund. Pozostaje wówczas włączyć telewizor albo laptop. Wszystkie spotkania Speedway Ekstraligi odbywają się w piątki i niedziele, każde z nich będzie transmitowane na żywo. Piątkowe zawody można oglądać na kanałach Eleven Sport oraz Canal+ online. Niedzielne mecze transmituje natomiast Canal+ Sport5 (dawne nSport+) oraz Canal+ online.

Ewinner 1liga i 2. Liga Żużlowa

W pierwszej lidze również możemy obejrzeć żużel na żywo na stadionach ale wszystkie mecze będą transmitowane również w telewizji. W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, zawodnicy w eWinner 1 lidze będą ścigać się od soboty do poniedziałku. Rozgrywki rozpoczęły się 9 kwietnia a zakończą 18 września, tydzień przed finałem PGE Ekstraligi. Wszystkie mecze na tym szczeblu rozgrywek śledzić można na kanałach Canal+ oraz Canal+ online.

Zmagania w 2. Lidze Żużlowej w sezonie 2022 rozpoczęły się w sobotę, 9 kwietnia. Jeśli chodzi o możliwość oglądania na żywo, sprawa wygląda trochę inaczej niż w wyższych ligach. Canal+ nabyło prawa telewizyjne do transmisji spotkań drugiej ligi na lata 2022-2024 ale nie zobaczymy wszystkich zmagań. Dla 2. Ligi Żużlowej zarezerwowano sobotnie popołudnie. Na kanałach Canal+ obejrzymy każdy mecz rozegrany tego dnia o godzinie 14:00. Pozostałe spotkania nie będą transmitowane na żywo.

Speedway Grand Prix

30 kwietnia w chorwackim Gorican wystartował tegoroczny cykl zmagań najlepszych żużlowców o tytuł indywidualnego mistrza świata. Odbędzie się 11 turniejów z czego 4 w Polsce (Warszawa, Gorzów Wielkopolski, Wrocław i Toruń). Poza stadionami, zmagania będzie można obejrzeć w telewizji. Po raz pierwszy grupa Discovery pokaże Speedway GP. Mecze, które odbędą się na polskich stadionach, śledzić będzie można na bezpłatnym kanale TTV. Oczywiście te cztery spotkania, na które zawodnicy przyjadą do Polski, jak i wszystkie pozostałe turnieje SGP 2022, Discovery transmitować będzie w jakości HD, w Eurosport Extra w Playerze.

Nie ulega wątpliwości że w 2022 roku jest co oglądać i gdzie oglądać. A zarówno kibice jak i zawodnicy mają nadzieję, że emocji nie zabraknie od pierwszego do ostatniego meczu, w każdej z rozgrywek, czy to w hitowej PGE Ekstralidze czy w najniższej, 2. Lidze Żużlowej.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.