W Debreczynie odbyły się Mistrzostwa Europy w klasie 250cc w których udział wzięło pięciu Polaków. Tytuł zdobył Maksymilian Pawełczak, srebro Villads Pedersen a brąz drugi z naszych reprezentantów Karol Szmyd. Tuż za podium zawody zakończył William Cairns.

Maksymilian Pawełczak był zdecydowanym faworytem finału Indywidualnych Mistrzostw Europy w klasie 250cc w Debreczynie. Młody reprezentant Polski swoja pozycję umocnił niespełna dwa tygodnie temu, kiedy to z kompletem punktów triumfował na torze w Gorzowie w finale Speedway Grand Prix 3, czyli w mistrzostwach świata w klasie 250cc.

Jego głównymi rywalami mieli być William Cairns który w Gorzowie był trzeci oraz Villads Pedersen który zajął wówczas czwarte miejsce. Polscy kibice liczyli także na dobry występ Karola Szmyda, który podczas SGP 3 w Gorzowie był szósty, jednak zanotował wówczas słabą końcówkę, która pozbawiła go medalu.

|Z Pit Bike’ów na żużel (2): Maksymilian Pawełczak

W Debreczynie od początku dobre radzili sobie Polacy, zwłaszcza wspomniana wyżej dwójka. Ostatecznie po fazie zasadniczej Pawełczak uzbierał 13 punktów i musiał w wyścigu dodatkowym powalczyć o złoto z Duńczykiem Villadsem Pedersenem. Polak okazał się w nim lepszy i mógł cieszyć się z tytułu Mistrza Europy w klasie 250cc. Poza wspomnianą dwójką, podium uzupełnił Karol Szmyd który zdobył 11 punktów.

Z dobrej strony zaprezentowali się także pozostali Polacy. Maksymilian Kostera był piąty (10), Filip Bęczkowski szósty (10), a Kewin Nycz jedenasty (6).