Marko Lewiszyn zwyciężył w VII Memoriale Krystiana Rempały który odbył się na torze w Tarnowie. Zawodnik Unii Tarnów w biegu dodatkowym pokonał Artura Mroczkę, który zajął drugie miejsce. Trzeci z kolei był niespodziewanie Bartosz Jaworski a Czwarty Bartosz Bańbor.

Memoriał Krystiana Rempały organizowany jest rokrocznie od siedmiu lat na cześć Krystiana Rempały. Wychowanek Stali Rzeszów w 2016 roku podczas 2. biegu meczu żużlowej Ekstraligi rozgrywanego w Rybniku między ROW-em Rybnik a Unią Tarnów, upadł w wyniku zderzenia z Kacprem Woryną, uderzając o tor nieosłoniętą głową. Został on natychmiast przetransportowany do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju gdzie zmarł 28 maja, sześć dni po wypadku. Przed rokiem triumfatorem Memoriału Krystiana Rempały okazał się Jakub Jamróg. Obok wychowanka Unii Tarnów na podium stanęli również Filip Seniuk i Nazar Parnitskyi.

W zawodach od początku najlepiej radziła sobie dwójka Marko Lewiszyn i Artur Mroczka. Po fazie zasadniczej obaj zawodnicy mieli na koncie 14 punktów i zmierzyli się oni w biegu dodatkowym który miał zdecydować, kto zostanie zwycięzcą turnieju. Ostatecznie w nim lepszy okazał się być ten pierwszy i to on ostatecznie wygrał zawody. O trzecie miejsce rywalizowali natomiast dwaj młodzieżowcy Motoru Lublin: Bartosz Jaworski oraz Bartosz Bańbor a także zawodnik Sparty Wrocław, Filip Seniuk. Ostatecznie to Jaworski dzięki lepszemu bilansowi okazał się lepszy od swojego klubowego kolegi i zakończył Memoriał na trzeciej pozycji.

|Marcin Nowak: Wiem to, że stać mnie na więcej

Klasyfikacja końcowa VII Memoriału Krystiana Rempały w Tarnowie:

1. Marko Lewiszyn (Unia Tarnów) 14+3 (3,2,3,3,3) + 3 w biegu dodatkowym – I miejsce
2. Artur Mroczka (Stal Gorzów) 14+2 (3,3,2,3,3) + 2 w biegu dodatkowym – II miejsce