Jakub Krawczyk zwyciężył w Krośnie finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Za jego plecami, drugi rok z rzędu na drugim stopniu podium zameldował się Bartosz Bańbor, a trzecie miejsce zajął Oskar Paluch.

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski to zawody w których udział biorą zawodnicy którzy nie ukończyli 21 roku życia, rozgrywane nieprzerwanie od 1967 roku. Rok temu złoty medal w tej imprezie zdobył Bartłomiej Kowalski który wyprzedził Bartosza Bańbora oraz Damiana Ratajczaka. Tegoroczny finał odbył się 15 sierpnia w Krośnie o godzinie 19:00. Przed nim odbyły się cztery rundy kwalifikacyjne w Gnieźnie, Opolu, Ostrowie Wielkopolskim oraz Tarnowie.

Przed turniejem finałowym na liście startowej finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie doszło do kilku zmian. Z zawodów wycofało się bowiem dwóch zawodników i za Kacpra Halkiewicza wystartował Piotr Świercz, a za Marcela Kowolika wystąpił Paweł Trześniewski.

Stawka turnieju była jednak przednia, kibice mogli emocjonować się bardzo ciekawymi zmaganiami. Zawody rozegrano w ekspresowym tempie. Nowym mistrzem Polski został Jakub Krawczyk. Złoto pozostało więc we Wrocławiu, bo rok temu najlepszy w Lublinie był klubowy kolega 20-latka – Bartłomiej Kowalski. Za jego plecami, drugi rok z rzędu na drugim stopniu podium zameldował się Bartosz Bańbor, a trzecie miejsce zajął Oskar Paluch.