Chłopak rodem z Tarnowa, który pierwsze kroki w sporcie żużlowym stawiał w szkółce należącej do Mirosława Cierniaka, czyli w UKS Jaskółkach. W 2016 roku na torze w Gnieźnie pozytywnie przebrnął przez egzamin na certyfikat i w zasadzie… na tym jego przygoda z Unią się skończyła. Choć bardzo chciał, to z różnych powodów nie było mu dane odjechać w biało-niebieskich barwach nawet jednego wyścigu.

W trakcie sezonu 2017 opuścił rodzinne strony i przeniósł się do innego klubu z Małopolski, a dokładniej do Wandy Kraków. Media mocno rozpisywały się o tym transferze, bowiem wielki talent opuścił Tarnów kosztem rywala zza miedzy. Unia swojego wychowanka straciła jednak na własne życzenie. W nowym zespole stał się podstawowym młodzieżowcem, a to przełożyło się na to, że i jednym z czołowych zawodników do dwudziestego pierwszego roku życia. Dobre wyniki zaowocowały telefonami od menedżerów i trenerów z propozycjami transferów.

W Grodzie Kraka spędził półtora roku. Czynniki, które sprawiły, że pożegnał się z Wandą były tak naprawdę dwa – rosnące problemy finansowe krakowian, ale przede wszystkim chęć rozwoju. Pióro zdecydował się na Orzeł Łódź, gdzie poczynił kolejne postępy nadal będąc gdzieś w okolicach tejże młodzieżowej czołówki w naszym kraju. Mocno chwalił sobie współpracę z Adamem Skórnickim, dzięki któremu poczuł, że znów wskoczył na wyższy poziom, niż ten na którym był.

Reprezentantem Orła jest od 2019 roku. W sezon 2021 wkroczył już jako senior. Miał walczyć o skład na pozycji u24 z Luke Beckerem, jednakże Amerykanin wyszedł zwycięsko z tej wewnątrz klubowej konfrontacji. Pióro jednak się nie załamuje z tego powodu. Szuka formy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie korzysta z nowego przepisu w regulaminie o możliwości desygnowania zawodnika do lat 23.

Kluby w sezonie 2021:
– Orzeł Łódź (eWinner 1. Liga Żużlowa)

Piotr Pióro w mediach społecznościowych:
Facebook: PiotrPioroRacing
Instagram: @lolek05

Najważniejsze sukcesy:
– 3. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach 1. Ligi (2020)
– 9. miejsce w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (2020)
– 12. miejsce w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (2019)

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.