Nasz kraj, podobnie jak i wiele innych państw europejskich, aktywnie działa na rzecz popularyzacji i tworzenia wszystkich możliwości dla rozwoju piłki nożnej. Obecnie Polska zajmuje 4. miejsce pod względem liczby profesjonalnych klubów i stadionów, a przedstawiciele polskiej piłki aktywnie występują w klubach o światowej renomie! Te czynniki, podobnie jak wiele innych, nadal podsycają zainteresowanie opinii publicznej polską piłką nożną, bo oprócz naszych osiągnięć w reprezentacji, kraj jest dumny z osiągnięć głównych klubów państwowych! Dziś porozmawiamy o konfrontacji głównych konkurentów kraju, a mianowicie – Warszawskiej Legii i Krakowskiej Wisły!

Historia liderów futbolu Narodowego – ponad 100 lat istnienia

Historia polskiego futbolu wciąż aktywnie nabiera tempa z dnia na dzień! Ponad 100 lat aktywnej ewolucji naszych piłkarzy i wszystko po to, aby nosić tytuł najlepszego! Dziś polska reprezentacja aktywnie walczy z liderami światowego futbolu, zdobywając coraz większe osiągniecia. Ale warto jednak zauważyć, że dla rozwoju o takie skali istnieje wiele powiązanych z tym czynników. Na przykład lider wśród europejskich bukmacherów, firma Vulkan Bet, sponsoruje wiele krajowych klubów, dając możliwość rozwoju dywizji juniorów i młodzieży.

Wisła Kraków

Wisła Kraków jest w rzeczywistości jednym z najstarszych klubów w Polsce, który do dziś gromadzi nowych kibiców, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Klub z Krakowa jest również uważany za głównego konkurenta dla stołecznej Legii. I choć kibice Wisły stanowią mniej aktywne społeczeństwo, ta konfrontacja między sektorami kibiców jest uznawana za jedną z najbardziej dynamicznych!

– 116 lat temu studenci Akademii Sportu założyli własny klub piłkarski. Choć początkowo piłkarze nie prowadzili działalności zawodowej klubu, ale dynamiczny rozwój i znaczące osiągnięcia w rozgrywkach doprowadziły klub do ścieżki profesjonalnej. Warto też wspomnieć, że to właśnie Wisła Kraków była pierwszym klubem, który zdobył Puchar Polski, będąc jednocześnie jednym z 12 klubów-założycieli Ligi Piłkarskiej.

W ostatnich sezonach klub nie osiągał wysokich wyników w rozgrywkach Ekstraklasy, ale jednak, jak twierdzi sam prezes klubu, kwestia ta jest na razie głównym priorytetem. Warto przyznać, że ostatnie najważniejsze osiągnięcia klubu miały miejsce ponad 10 lat temu. Mianowicie wtedy klub zdobył tytuł Ligi Mistrzów UEFA 2011/12. Warto jednak mieć nadzieję, że w sezonie 2022/23 klub będzie mógł się jeszcze wykazać.

Legia Warszawa

Stołeczny klub – Legia Warszawa od dawna słynie z ogromnej i najbardziej atkiwalnej bazy kibiców, która wyróżnia się nawet na tle innych dużych europejskich klubów.

– Założony na początku ubiegłego wieku, w 1916 roku, polski klub był nierozerwalnie związany z wojskowym klubem sportowym (WKS). Wojskowe szkolenie zawodników, a także ścisłe podporządkowanie przyniosło zawodnikom Legii dobre wyniki w dość krótkim czasie. Stałe treningi i specjalny tryb dały klubowi szybką sławę, jednak ze względu na wojenne oraz okres powojenny jego kariera kluby niestety została zawieszona.

Współczesna historia warszawskiej Legii razi się całkiem pomyślnie. Klub zdobył tytuł lidera sezonu ekstraklasy 2021, tym samym zdobywając tytuł mistrza kraju już po raz 15! I choć tegoroczny sezon okazał się mniej produktywny, przyszłość dla klubu ma tylko optymistyczne perspektywy. Najbliższe mecze klubu, podobnie jak inne zespoły, zawsze można oglądać online, robiąc swoje zaklady na zywo. Wspieraj swoich ulubionych graczy i dziel się radością ze wspólnego zwycięstwa!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.