715 mijanek w 63 spotkaniach obejrzeliśmy w minionym sezonie PGE Ekstraligi, co daje nam średnią meczową na poziomie 11,35. GuruStats tradycyjnie wziął pod lupę statystyki torów, gdzie w minionym roku toczyła się batalia o Drużynowe Mistrzostwo Polski.W październikowym raporcie naszego partnera GuruStats.pl znajdziemy zestawienie mijanek, czyli wszystkich wyprzedzeń pomiędzy rywali po rozegraniu pierwszego łuku. I tym samym wiemy, że do złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski – Leszno dorzuca tytuł najatrakcyjniejszego toru PGE Ekstraligi. Stadion im. Alfreda Smoczyka zdominował rywalizację, stawiając wielką kropkę nad „i” w ostatnim meczu rozgrywek. Finałowe starcie przeciwko drużynie z Gorzowa to nie tylko bieg sezonu, ale też spotkanie z największą liczbą mijanek w tym sezonie. W Lesznie zaledwie raz nie dobiliśmy do dwucyfrówki pod względem wyprzedzeń, a stało się to w meczu przeciwko MRGARDEN GKM-owi Grudziądz.

164 z 715 mijanek tego sezonu, czyli prawie 23% to udział Leszna. Większość ścigania ujrzeliśmy na dwóch pierwszych okrążeniach – 71,3%. Aż sześciu zawodników wyprzedzało na „Smoku” co najmniej 10 razy, a byli to: Janusz Kołodziej (23), Jaimon Lidsey (15), Piotr Pawlicki (15), Emil Sajfutdinow (14), Bartosz Smektała (13) i Bartosz Zmarzlik (10). Zawodnicy Fogo Unii Leszno zanotowali najwyższą skuteczność na starcie u siebie – 64,6%. Pod względem bilansu na dystansie lepszy wynik na własnym torze osiągnęli jedynie żużlowcy z Gorzowa.

Aż 20 zamian pozycji odnotowaliśmy w biegach nr 15, a tylko jedną mijankę mniej dostarczyły wyścigi nr 9. Najgorzej w tym zestawieniu wypadły biegi młodzieżowców, w których zarejestrowaliśmy tylko 3 wyprzedzenia. Pomimo sporej liczby mijanek, zaskakująco jednostronnie wyglądały statystyki pól startowych. 37% wygranych z toru A i 32% z toru B to najwyższe wyniki tych pól w całej PGE Ekstralidze. W Lesznie znajdowało się najgorsze pole D w lidze, z którego wygrano zaledwie 13% biegów.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2020:
1. [18,22] Leszno
2. [13,29] Grudziądz
3. [11,80] Częstochowa
4. [11,14] Lublin
5. [10,75] Rybnik
6. [10,56] Wrocław
7. [9,00] Gorzów
8. [6,56] Zielona Góra

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.