Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie rozpoczęło idealnie sezonu 2021. Jeden z przedsezonowych faworytów do awansu ma na swoim koncie 5 punktów po mało przekonujących meczach. Jest jednak pewna statystyka, w której nie mają sobie równych.

Na pierwszoligowym froncie rozegrano 13 meczów, w których odnotowaliśmy 21 wyprzedzeń na ostatnim okrążeniu. Prawie połowa, bo aż 9 z nich, to sprawa zawodników Wybrzeża, a właściwie dwójki z nich: Jakuba Jamroga i Piotra Gryszpińskiego.

Jamróg wyprzedził na czwartym okrążeniu pięciu rywali, z czego trzech w Tarnowie i po jednym w Gdańsku i Gnieźnie. Skuteczny atak na własnym torze był bez wątpienia najważniejszy, bo zapewnił Wybrzeżu remis w potyczce z ROW-em Rybnik.

Tymczasem junior gdańskiego zespołu dwukrotnie mijał rywali w Gdańsku i raz w Tarnowie. Nazwiska i waga tych akcji nie były może tak imponujące jak w przypadku Jamroga, jednak trzeba docenić wysiłek Gryszpińskiego. Poza dwójką z Wybrzeża, jedynie Oskar Fajfer może pochwalić się więcej niż jednym wyprzedzeniem na ostatnim kółku. Lider Aforti Start Gniezno ma za sobą tylko dwa mecze, więc jest szansa, że zbliży się do wyniku Jamroga.

Szczegółowe statystyki dotyczące dyspozycji na starcie i na dystansie można znaleźć na stronie internetowej naszego partnera – GuruStats.pl.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.