Sezon w Internet Speedway Quiz powoli dobiega końca. Zawodnicy w ostatnich dniach odjechali finałową batalię rywalizacji indywidualnej, która padła łupem toruńskiego dziennikarza – Daniela Ludwińskiego. Teraz przed zawodnikami kilka dni przerwy i najważniejsze ligowe dwumecze w sezonie.

W odstępie ledwie kilku dni poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia w rywalizacji indywidualnej oraz parowej na torach Internet Speedway Quiz. W środę szesnastu najlepszych stoczyło walkę o medale w Indywidualnych IM ISQ, który miał niezwykle wyrównany przebieg. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że wicemistrza od dziewiątego zawodnika dzieliły tylko trzy oczka.

Złoto po raz drugi w swojej wirtualnej karierze zdobył Daniel Ludwiński, autor książek: „Asy żużlowych torów – Jan Ząbik” oraz „Od dirt-tracku do Motoareny. Opowieść o toruńskim żużlu” oraz. Torunianin przy swoim nicku w środowy wieczór zapisał trzynaście punktów, choć jak sam przyznaje, nie obyło się bez nerwów.

Żadne inne zawody nie są czymś tak szczególnym, jak finał IM. Nawet w drodze do sklepu rozmyślałem, kto może być czarnym koniem. Celem był dla mnie medal, obojętnie jakiego koloru. W trzeciej serii nie doczytałem pytania i straciłem pierwszy punkt, przez co wkradły się nerwy, bo myślałem, że to będzie miało wielkie znaczenie. W ostatniej kolejce liczyłem ciągle punkty goniącej grupy i odetchnąłem z ulgą przed ostatnim wyścigiem, że nie spadnę poniżej trzeciego miejsca. W 20. biegu nie spisałem odpowiedzi z Evittsem. To było duże ryzyko, ale na szczęście prawidłowa była dopiero kolejna odpowiedź, tym razem z innym imieniem. Wtedy spis już nie zawiódł. Złoto IM smakuje niesamowicie i aż trudno opisać, ile daje radości. Krótko i na temat – jestem szczęśliwy. Za mną najlepszy sezon w karierze – przyznał w pomeczowym wywiadzie dla oficjalnego serwisu rozgrywek – isq.com.pl.

Srebrny medal po biegu dodatkowym padł łupem niejako odwiecznego rywala złotego medalisty – Kaspera, który w biegu dodatkowym pokonał kolejnego dziennikarza – Cysa, którego kibice kojarzyć mogą m.in. z roli kierownika drużyny KSM Krosno.

Wyniki:
1. (11) Daniel 13 (3,3,2,3,2)
2. (5) Kasper 11+3 (3,1,3,3,1)
3. (1) Cysu 11+w (2,3,1,2,3)
4. (9) Delejt 10 (1,2,2,3,2)
5. (16) Leigh 9 (1,1,3,1,3)
6. (12) hN 9 (0,2,2,3,2)
7. (2) Paboł 8 (3,3,w,2,0)
8. (14) Paweu 8 (2,0,3,w,3)
9. (8) Guru 8 (1,3,1,1,2)
10. (15) Malak 7 (3,2,w,1,1)
11. (13) mk 6 (0,0,3,0,3)
12. (10) Kamerun 5 (2,1,2,0,0)
13. (6) Bartass 5 (0,2,w,2,1)
14. (7) Wazzup 5 (2,1,1,w,1)
15. (3) Magik 2 (0,0,0,2,0)
16. (4) Lowigus 1 (1,0,0,0,0)
17. (17) Mezzi ns
18. (18) Kwiti ns

Bieg po biegu:
1. Paboł, Cysu, Lowigus, Magik
2. Kasper, Wazzup, Guru, Bartass
3. Daniel, Kamerun, Delejt, hN
4. Malak, Paweu, Leigh, mk
5. Cysu, Delejt, Kasper, mk
6. Paboł, Bartass, Kamerun, Paweu
7. Daniel, Malak, Wazzup, Magik
8. Guru, hN, Leigh, Lowigus
9. Leigh, Daniel, Cysu, Bartass (w)
10. Kasper, hN, Paboł (w), Malak (w)
11. Paweu, Delejt, Guru, Magik
12. mk, Kamerun, Wazzup, Lowigus
13. hN, Cysu, Wazzup (w), Paweu (w)
14. Daniel, Paboł, Guru, mk
15. Kasper, Magik, Leigh, Kamerun
16. Delejt, Bartass, Malak, Lowigus
17. Cysu, Guru, Malak, Kamerun
18. Leigh, Delejt, Wazzup, Paboł
19. mk, hN, Bartass, Magik
20. Paweu, Daniel, Kasper, Lowigus

Bieg dodatkowy:
21. Kasper, Cysu (w)

Po zawodach powiedzieli (za www.isq.com.pl):
Daniel (1. miejsce): Wiedziałem, że stać mnie na dużo. Przez okres przerwy od ISQ byłem bardzo blisko żużla, bo jest z nim związana moja praca. Nigdy nie wypadłem więc z żużlowego rytmu i zawsze byłem na bieżąco. Zawsze chcę wygrywać, tak było w dawnym ISQ, tak jest też teraz, ale to oczywiście nie jest proste, bo konkurencja jest znakomita, a poziom quizu ciągle idzie w górę. Chcieć to jedno, a rzeczywiście pojechać dobry sezon, to drugie. Śmiało mogę powiedzieć, że mam za sobą najlepszy sezon w karierze. Nigdy nie miałem takiej średniej, a do tego doszło złoto IM i Kryterium Asów.

Kasper (2. miejsce): Zawody finałowe o Indywidualne Mistrzostwo ISQ to wisienka na torcie i główny punkt całego sezonu. Tak było kiedyś i tak jest też po reaktywacji quizu. Najbardziej prestiżowa i wyczekiwana impreza sezonu nie zawiodła oczekiwań. Były emocje do ostatniego wyścigu i bieg dodatkowy. Znakomite sędziowanie i zróżnicowane pytania. Wreszcie znamienita obsada. Ostatnio nie znajduję się w najlepszej dyspozycji, przytrafia mi się dużo błędów stąd też nie nastawiałem się na wiele. Nieśmiało spoglądałem w stronę błyszczących medali, ale do tego droga była daleka. W czasie zawodów jednak obudziło się we mnie zwierzę quizowe i wysoka stawka dodatkowo mnie zmobilizowała, przez co do ostatniego biegu byłem w grze o złoto. Skończyło się kolejnym srebrem, które wziąłbym przed zawodami w ciemno. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu i w przyszłym roku chciałbym powalczyć o złoto. Gratulacje dla Daniela, Cysa oraz wszystkich uczestników.

Cysu (3. miejsce): Brąz po tylu latach to spory sukces. Jestem bardzo zadowolony. Jeszcze na początku grudnia chciałem wystartować w eliminacjach, żeby tylko się sprawdzić. Wtedy nie myślałem nawet nad powrotem na stałe. Ostatecznie zdecydowałem się na regularne starty i udało się dobrnąć do finału i zakończyć go miłym akcentem. Gratuluje Danielowi i Kasperowi.

Teraz przed graczami Internet Speedway Quiz przede wszystkim walka o medale Drużynowych Mistrzostw ISQ. Pierwsze mecze finałowe rozegrane zostaną 23 marca. W pierwszym tygodniu kwietnia zaplanowano mecze rewanżowe.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.