Internet Speedway Quiz wrócił po ośmiu latach przerwy. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zostaliśmy w domach, a w głowach części – wtedy byłych – quizowiczów narodził się pomysł dotyczący reaktywacji ISQ. Od słów przeszli do czynów i znów możemy cieszyć się rywalizacją na czatach ISQ.

Od poniedziałku (1 marca) prawdziwe święto w Internet Speedway Quiz. Wtedy rozpocznie się All Star Week, w ramach którego odbędą się Brązowy Kask, Srebrny Kask, Złoty Kask, finał Mistrzostw Par Klubowych oraz mecz Północ – Południe, do którego uczestników nominowali sami quizowicze w specjalnym głosowaniu.

Za nami już faza zasadnicza ligowych rozgrywek. Pokazała ona, jak duże było zapotrzebowanie na ISQ wśród quizowiczów. Rywalizowało osiem drużyn, około 70 zawodników z całej Polski. To żużlowi pasjonaci, którzy rywalizują na wiedzę. Liczą się też szybkość, spryt, umiejętność szybkiego czytania. Do tego dochodzi zabawa i wspaniała atmosfera – przekazuje Zarząd ISQ.

Jak wygląda ISQ? Rywalizujemy na specjalnie przystosowanym czacie, a w każdym biegu startuje czterech zawodników. Sędzia zadaje pytanie, a na odpowiedź mamy 60 sekund. Jak w żużlu wygrywa najszybszy i zgarnia trzy punkty. Pytania dotyczą historii żużla. Zarówno tej najnowszej, jak i czasów przedwojennych. Najlepsi odpowiadają w kilka sekund.

Po All Star Week odbędzie się finałowa rywalizacja drużyn w 1. lidze. W grze o medale pozostają cztery zespoły. To Bad Company, Dobre Duszki, Red Sox i Fajrant Team. Ich trenerzy już obmyślają taktykę na mecze i czekają na nowych quizowiczów, którzy będą chcieli sprawdzić swoją wiedzę o żużlu.

Powrót ISQ odczuły też internetowe księgarnie. Jak wiemy z rozmów z uczestnikami ISQ, ich półki szybko zapełniły się pozycjami na temat speedwaya, a dzięki powrotowi quizu wyczyszczony został magazyn książek w wydawnictwie Wiesława Dobruszka.

ISQ funkcjonuje od 2002 roku. Obecny sezon jest trzynastym, ale pamiętać należy, że zabawa wróciła po ośmiu latach przerwy. Odżyły dawne przyjaźnie, zawierane są nowe. Do ISQ dołączyć może każdy. Mamy specjalne zawody dla niedoświadczonych quizowiczów, jak i dla starych wyjadaczy.

Serwis twojportalzuzlowy.pl jest jednym z partnerów medialnych rozgrywek.

źródło: inf. prasowa

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.