W niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 14.00, na torze w Poznaniu odbędzie się Mecz o Puchar Fundacji Polskiego Związku Motorowego. Zespół ebebe PSŻ Poznań zmierzy się w nim z drużyną Gwiazd 1 i 2 Ligi Żużlowej.

PSŻ Poznań rok temu sensacyjnie awansował do 1 Polskiej Ligi Żużlowej, w tym sezonie najważniejszym zadaniem dla „Skorpionów” jest utrzymanie. Zanim jednak sezon rozpocznie się na dobre klub zaprasza na mecz o Puchar Fundacji PZM. W nim miejscowy zespół podejmie połączoną kadrę najlepszych zawodników pierwszej i drugiej ligi żużlowej. Zawody odbędą się wedle ligowej tabeli biegów, ale nie będą w nich konieczne do spełnienia wymogi regulaminowe, dotyczące obecności w składzie zawodników U-23, U-24 i juniorów.

Będzie to okazja dla ekipy prowadzonej przez Tomasza Bajerskiego do sprawdzenia się na tle rywali z ligi, ale również do rozjechania się po zimowej przerwie. Zadanie nie będzie jednak proste, szczególnie, że trenerem ekipy przeciwnej będzie Rafał Dobrucki – menedżer reprezentacji Polski. Cel? Bardzo szlachetny, jak informuje oficjalny portal klubu – „Mecz będzie miał element charytatywny. Siedem procent przychodu z biletów zostanie przekazany na rzecz Fundacji PZM, która powstała z myślą o niesieniu pomocy ofiarom wypadków drogowych i sportowcom sportów motorowych”. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

Składy

Gwiazdy 1. i 2. Ligi Żużlowej

 1. Rasmus Jensen (Enea Falubaz Zielona Góra)
 2. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole)
 3. Tobiasz Musielak (Arged Malesa Ostrów)
 4. Kenneth Bjerre (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 5. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra)
 6. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 7. Matic Ivacić (Unia Tarnów)

ebebe PSŻ Poznań

 1. Kevin Fajfer
 2. Aleksandr Łoktajew
 3. Adrian Gała
 4. Emil Breum
 5. Antonio Lindbäck
 6. Adrian Cyfer
 7. Jonas Seifert-Salk

Bilety do kupienia pod adresem: bilety.speedwayevents.pl lub ebilet.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.