PGE Ekstraliga żużlowa zyskała w Polsce w stosunkowo krótkim czasie ogromną grupę fanów. Zmagania moto-sportowców oglądają tysiące ludzi, zarówno na żywo, jak i w telewizji na kanałach sportowych. Każdego roku mecze najpopularniejszych zespołów wywołują gigantyczne emocje, co przekłada się też na wzrost zainteresowania zakładami bukmacherskimi. Pośrednicy umożliwiają obstawianie coraz ciekawszych rozgrywek, oferując atrakcyjne kursy i świetne bonusy, z czego chętnie korzystają kibice.

Obecnie trwają przygotowania do otwarcia kolejnego sezonu żużlowego. PGE Ekstraliga 2022 rozpocznie się już w kwietniu. Wszystko wskazuje na to, że będzie to niesamowicie emocjonujący sezon, bo rynek transferowy pod koniec 2021 roku nagrzewał się do czerwoności od tempa zmian i spektakularnych, niespodziewanych ruchów sportowców.

Okienko transferowe zostało zamknięte. Emocje będą ogromne

Sezon transferowy w sektorze żużlowym trwał od 1 do 14 listopada i przyniósł wiele niespodzianek, które wywołały ogromne emocje wśród kibiców. Dotyczyło to m.in. przejścia Patryka Dudka z Falubazu Zielona Góra do Apatora Toruń. Sportowiec wybrał start u boku zwycięzców, a to dopiero początek zmian. Do torunian dołączy również Emil Sajfutdinow, który po 7 latach odszedł z Unii Leszno. Trzecim z najbardziej zaskakujących transferów 2021 roku było przejście Patricka Hansena z Ostrovii do Stali Gorzów. Warto tu przypomnieć, że duński zawodnik wywalczył z poprzednią drużyną awans do PGE Ekstraligi, ale do transferu przekonać go miała rzekomo zarówno oferta zarobkowa, jak i gwarancja pozycji U24 w nowym zespole.

Tak wiele zmian i nadchodzące rozpoczęcie sezonu ma też zauważalny wpływ na oferty bukmacherów umożliwiających obstawianie zakładów na żużel. STS oferuje bonus, wobec którego trudno pozostawać obojętnym. Miłośnicy sportu mogą liczyć aż na 1469 zł premii od tego bukmachera, zawartej w pięciu różnych ofertach specjalnych. Po 20 zł otrzymać można na sporty wirtualne i Betgamer, a 29 zł to freebet bez depozytu. Kolejną okazją jest 200 zł na zakład bez ryzyka, a wisienkę na torcie stanowi 100 proc. od 1 depozytu do 1200 zł. Choć obstawianie zakładów sportowych zawsze wiąże się z ryzykiem utraty środków, tak atrakcyjna oferta z pewnością przekona do siebie wielu kibiców, liczących na potencjalne, ogromne wygrane.

Jak wygląda terminarz PGE Ekstraligi 2022?

Oficjalnie nowy sezon PGE Ekstraligi rozpocznie się 8 kwietnia i trwał będzie aż do 25 września. W tym czasie będziemy mogli oglądać 70 meczów, które odbędą się w ramach 20 rund. Pierwsze cztery rozegrają się w każdy kolejny weekend kwietnia i maja. 15 i 29 maja przewidziane zostały także dwa terminy rezerwowe.

Oficjalny terminarz PGE Ekstraligi 2022 nie przewiduje wakacyjnej przerwy w rozgrywkach, choć na 10 i 31 lipca zaplanowano terminy rezerwowe dla organizowanych meczów. Zgodnie z planem, runda zasadnicza dobiegnie końca 5–7 sierpnia, a odsłona finałowa wydarzenia rozpocznie się 21 sierpnia. Na tym etapie zmierzy się ze sobą sześć drużyn. Podobnie jak przez ostatnie dwa lata, również w 2022 roku nie będzie baraży, a ostatnia drużyna sezonu zasadniczego powinna zostać wyłoniona do 7 sierpnia.

25 września poznamy Drużynowego Mistrza Polski 2022. Przewidziane dodatkowe terminy rezerwowe to 18 września oraz 2 i 10 października. W PGE Ekstralidze 2022 założono także dwa obostrzenia terminowe, związane z zajętymi terminami. Jeśli do rundy finałowej awansują wrocławianie, klub z tego miasta będzie gospodarzem rozgrywek 15. rundy. Awans drużyny z Torunia do 19. i 20. rundy z kolei sprawi, że tamtejszy klub zostanie gospodarzem 19. rundy.

Nowy system rozgrywek w PGE Ekstraliga 2022

PGE Ekstraliga od sezonu 2022 wprowadza nowy system rozgrywek. Jak zapewne zauważyli fani tego sportu, podstawową zmianą jest zwiększenie liczby rozgrywek z 64 do 70. Drugą, niezwykle ważną nowością, jest wprowadzenie do rundy finałowej 6 drużyn, podczas gdy wcześniej były tylko 4. Cały system pucharowy rozgrywany będzie natomiast w formie dwumeczów. Oznacza to, że drużyny będą ze sobą realizowały po jednym razie na własnym torze i u przeciwnika.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.