Powiedzenie „sport to zdrowie” odnosi się nie tylko do aktywnego uprawiania sportu, kibicowanie niesie także pewne korzyści dla zdrowia. Zarówno u fana żużla, jak i piłki nożnej, oglądanie zmagań ulubionej drużyny powoduje wzmożoną pracę układu krążenia. Wspólny doping łączy ludzi, wytwarza pozytywną energię, którą mamy ochotę dzielić z innymi. Piłka nożna jest sportem popularnym na całym świecie, przyciąga fanów z różnych części świata i z różnych kultur. Kibice żużla są z kolei bardzo związani ze swoim klubem, chętnie uczestniczą w każdym meczu niezależnie od jego rangi i wyniku.

Lojalność kibiców piłki nożnej

Do najbardziej charakterystycznych cech polskich kibiców można zaliczyć przywiązanie do symboli narodowych, na mecz zawsze zabierany jest szalik, koszulka i flaga w określonych barwach. Fani przychodzący na stadion i dopingujący zawodników są bardzo ważną częścią całego wydarzenia. Nie zawsze jednak można oglądać ważne rozgrywki piłki nożnej na żywo. Jeśli nie możesz razem z innymi kibicami dopingować piłkarzy na trybunach, oglądaj transmisje ligue 1 w internecie. Telekibic ma możliwość prześledzenia akcji z wielu ujęć, a także przy maksymalnych zwolnieniach, które zapewniają specjalne kamery. Oglądając mecz z perspektywy kamery, masz możliwość dostrzeżenia wszystkich szczegółów, niewidocznych dla kibiców oglądających mecz z pewnej odległości.

Kibice piłki nożnej są z reguły bardzo emocjonalni i wyrażają swoje uczucia w entuzjastyczny sposób, a zdarza się, że nawet agresywny. Są także niezwykle lojalni i kreatywni, tworzą specjalne banery, flagi, rysują barwy swojej drużyny na ciele i w ten sposób wspierają swoją drużynę. Większość kibiców w Polsce identyfikuje się z rodzimymi klubami piłkarskimi, najczęściej tym ulubionym jest klub znajdujący się w rodzimym mieście albo regionie.

oglądaj transmisje ligue 1 w internecie
Fot. Dziurek / shutterstock.com

Kibice żużla – miłośnicy sportów ekstremalnych

Kibice żużla lubią sporty ekstremalne i podziwiają zawodników, którzy często ryzykują swoje życie w wyścigach. Mimo wszystko kibice żużla, w przeciwieństwie do kibiców piłki nożnej nie wykazują agresji w stosunku do osób kibicującym przeciwnikom czy też do pracowników służb porządkowych. Kibice żużla tworzą zazwyczaj społeczność, która działa na rzecz swojego klubu. Żużel jest sportem ekstremalnym i niezwykle widowiskowym, są w nim emocje, rywalizacja i niebezpieczeństwo. Takie widowisko na długo pozostaje w pamięci, nawet jeśli nie interesowałeś się dotąd taką dyscypliną sportową.

Żużel czy piłka nożna – którzy kibice są wierniejsi?

Trudno jednoznacznie określić, którzy kibice są wierniejsi, zarówno żużel, jak i piłka nożna mają swoich oddanych kibiców, ale charakteryzują ich trochę inne potrzeby. Żużel jest sportem ekstremalnym wymagającym nie tylko sporych umiejętności, ale również odwagi i pewnej zawziętości. Kibice piłki nożnej często są fanami nie tylko drużyny ze swojego miasta, kibicują także klubom z innych państw, podziwiają piłkarzy za styl gry i odnoszone sukcesy. Kibice są nieodłącznym elementem świata sportu, wnoszą do niego wiele emocji i pasji.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.