Pierwszy tydzień marca stanął w Internet Speedway Quiz pod znakiem „All Star Week”. Quzowicze rozstrzygnęli kwestie zdobyczy trzech turniejów o kolor kasku, a ponadto wyłoniono najlepszą parę w quizie.

Inauguracyjne trzy dni quizowego święta stanęły pod znakiem rywalizacji o: Brązowy Kask, Srebrny Kask i Złoty Kask. Tutaj warto odnotować, że na przydział zawodników do poszczególnych turniejów wpływ miała pozycja w ligowych statystykach i nie obowiązywały limity wiekowe, tak jak to ma miejsce w przypadku sportu żużlowego.

Brązowy Kask to „ściganie” graczy, którzy po określonej liczbie kolejek zajmowali miejsca od 32 do 47. W poniedziałkowy wieczór najlepiej radził sobie zawodnik Bad CompanyApocalips, który wywalczył czternaście „oczek”, a jedyny punkt stracił on na rzecz gracza o nicku Speedi. Reprezentant Champions Team po biegu dodatkowym zajął miejsce na najniższym stopniu podium, które uzupełnił hN.
Wyniki turnieju: TUTAJ

Zwycięzca BK otrzymał „dziką kartę” do Srebrnego Kasku. „Apo” znaczącej roli w imprezie nie odegrał zajmując dopiero jedenaste miejsce. Triumfował były żużlowiec, wychowanek Stali GorzówMarcin Kozdraś, który na „torach” ISQ „ściga się” pod nickiem Jessup. Były działacz, który był niedawno był naszym rozmówcą w programie „Gość TPŻ był klasą dla samego siebie zdobywając maksymalną zdobycz punktową. Drugie miejsce zajął Vanpraag, a trzecie Mariano. Co ciekawe, dziewięć punktów wystarczyło temu graczowi, aby stanąć na pudle.
Wyniki turnieju: TUTAJ

Środa to z kolei walka o najbardziej prestiżowe trofeum zaraz po rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach ISQ. Tutaj trudno było wskazać faworyta. Pierwsza faza zawodów wskazywała na to, że sukces ze Srebrnego Kasku może powtórzyć Jessup, który zdobył trzy trójki i mknął po kolejny triumf. W drugiej części zmagań gorzowianin jednak rozczarował – przy jego nicku dopisano dwa zera i ostatecznie skończyło się na piątym miejscu. Wygrał przedstawiciel „Dobrych Duszków” – Malak, który w biegu dodatkowym pokonał Paboła, a trzecie miejsce wywalczył dziennikarz „Tygodnika Żużlowego” – Matic.
Wyniki turnieju: TUTAJ

Czwartek stanął pod znakiem towarzyskiego ścigania o Puchar GuruStats. Z inicjatywy naszego partnera odbył się turniej, który skierowany był dla graczy, którzy na co dzień nie są związani z rozgrywkami ISQ. Do imprezy zgłosiło się szesnastu zawodników i… prawie drugie tyle rezerwowych. Ostatecznie z różnych przyczyn spora liczba absencji sprawiła, że gracze ISQ dołączyli do zawodników nieligowych. Ustalono, że „profesjonaliści” nie wezmą udziału w półfinałach i finałach. Wykorzystał to fotoreporter Michał Szmyd, który w rundzie zasadniczej wywalczył dwa punkty, by ostatecznie wygrać czempionat. Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Wrońskiemu, a trzecie Kubie Łączkowskiemu – człowiekowi od mediów i PR w Speedway Ekstralidze.
Wyniki turnieju: TUTAJ

W piątek miał zostać rozegrany mecz „Północ – Południe”, lecz awaria czata sprawiła, że mecz został przełożony na 19 marca. W efekcie w weekend odbył się już tylko Finał Mistrzostw Par Klubowych, który zakończył się turniejowym triumfem Bad Company w składzie PaweuMezzi. Kwestie dwóch pozostałych miejsc na podium rozstrzygnął wyścig dodatkowy. W nim Bili pokonał Jessupa i w pojedynku „Skarpetek”, górą była drużna „Biała” nad „Czerwoną”.
Wyniki turnieju: TUTAJ

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.