W poniedziałkowy wieczór dwunastu graczy Internet Speedway Quiz wzięło udział w nieco nietypowym turnieju. Nietypowym, bowiem na starcie stanęli wyłącznie dziennikarze żużlowi – ci, którzy nadal aktywnie udzielają się w branży, ale także ci, którzy dyktafon schowali już do szuflady.

Organizacja tego typu zawodów była inicjatywą naszego redaktora naczelnego – Konrada Cinkowskiego, któremu w organizacji pomógł korespondent serwisu WP Sportowe FaktyTygodnika ŻużlowegoMateusz Kozanecki. Do wydarzenia zaproszonych zostało dziewięciu dziennikarzy, a dodatkowo dwunastu zawodników stworzyło listę zapasową. Nie wszyscy potwierdzili jednak swój udział, a ostatecznie do rywalizacji przystąpiło dwunastu uczestników.

Najlepiej spisał się przedstawiciel WP Sportowe Fakty – Łukasz Witczyk, który przy swoim nazwisku zapisał dziesięć punktów i to pozwoliło mu stanąć na najwyższym stopniu wirtualnego podium. – Jestem dumny z wygranej w mistrzostwach. Do zawodów podchodziłem bez większej presji i to był klucz do sukcesu. Do tego rywale potracili punkty, a ja w najważniejszych momentach poszukałem w głowie dobrych odpowiedzi i sięgałem po kolejne trójki. Mogłem też liczyć na mentalne wsparcie żony Natalii, która razem ze mną cieszyła się z wygranych. Po dwóch biegach miałem na swoim koncie cztery punkty i nie myślałem, że to tak się zakończy. To były pierwsze mistrzostwa dziennikarzy i fajnie było zapisać się w historii. Cieszę się, że takie zawody są organizowane, bo to dodatkowa promocja dla ISQ – powiedział nam po zawodach triumfator.

O dwa pozostałe miejsca w biegu dodatkowym rywalizowała piątka graczy, a triumfował Daniel Ludwiński, który pokonał Mateusza Kozaneckiego oraz Michała Krupę. Dwaj pozostali uczestnicy biegu o srebrny krążek musieli pogodzić się z wykluczeniem za przekroczenie limitu odpowiedzi.

Jako Redakcja Twojego Portalu Żużlowego chcemy, aby kolejne edycje na stałe wpisały się w kalendarz Internet Speedway Quiz. Plan zakłada, aby Indywidualne Mistrzostwa ISQ Dziennikarzy były podzielone na dwie grupy – korespondentów żużlowych na co dzień ścigających się w rozgrywkach ISQ oraz dla tzw. amatorów, czyli dla Redakcji, które nie mają swoich przedstawicieli zrzeszonych w ISQ.

Jako ciekawostkę można dodać fakt, że również w poniedziałkowy wieczór odbyło się spotkanie pomiędzy Reprezentacją ISQ, a ekipą WP Sportowe Fakty. Gospodarze nie dali szans dziennikarzom, zwyciężając 48:41.

A czym właściwie jest Internet Speedway Quiz? Jest to liga sportowa, w której liczy się – wiedza i umiejętność szybkiego pisania. Pierwsze zawody w historii rozegrano jesienią 2002 roku. Rozgrywki miewały dobre lata, gdy liga zrzeszała szesnaście drużyn, które rywalizowały na dwóch pułapach ligowych, ale były też i momenty złe z całkowitym upadkiem włącznie. W tym roku ISQ powróciło po kilkuletniej przerwie i można powiedzieć, że COVID-19 miała tutaj duży wpływ na to, że tak się stało. Jest to na pewno jeden z pozytywów pandemii. TUTAJ znajdziecie przykładowy wyścig, z kolei najświeższe informacje i poradniki, jak grać można wyłapać na oficjalnym profilu ISQ – TUTAJ.

Wyniki:
1. (9) Łukasz Witczyk (WP Sportowe Fakty) 10 (3,1,3,3)
2. (7) Daniel Ludwiński (Nowości Dziennik Toruński) 8+4 (0,3,3,2)
3. (6) Mateusz Kozanecki (WP Sportowe Fakty / Tygodnik Żużlowy) 8+3 (2,2,1,3)
4. (11) Michał Krupa (Motormania.com.pl) 8+2 (1,3,1,3)
5-6. (5) Jakub Zgorzelski (eks eSpeedway.pl / NiceSport.pl) 8+W (2,3,3,0)
5-6. (1) Dawid Franek (WP Sportowe Fakty / magazynzuzel.pl) 8+W (2,2,2,2)
7. (4) Konrad Cinkowski (Twój Portal Żużlowy / Tygodnik Żużlowy) 7 (w,2,3,2)
8. (13) Konrad Mazur (WP Sportowe Fakty / Tygodnik Żużlowy) 7 (2,1,3,1)
9. (3) Bartosz Ignaszewski (eks Scigacz.pl) 5 (2,2,0,1)
10. (2) Dawid Cysarz (WP Sportowe Fakty) 4 (1,3,0,0)
11. (10) Maciej Ryński (eks eSpeedway.pl) (w,1,1,1)
12. (12) Maciej Markowski (Eleven Sports) 2 (0,1,1,0)

Bieg po biegu:
1. Witczyk, Kozanecki, Cysarz, Markowski
2. Cysarz, Zgorzelski, Krupa
3. Zgorzelski, Ignaszewski, Markowski, Ryński (W)
4. Krupa, Kozanecki, Ryński, Cinkowski (W)
5. Zgorzelski, Franek, Kozanecki, Ludwiński
6. Ludwiński, Mazur, Ryński, Cysarz
7. Kozanecki, Ignaszewski, Mazur
8. Ludwiński, Cinkowski, Markowski
9. Mazur, Franek, Krupa, Markowski
10. Krupa, Ludwiński, Witczyk, Ignaszewski
11. Cinkowski, Franek, Ignaszewski, Cysarz
12. Witczyk, Cinkowski, Mazur, Zgorzelski
13. Witczyk, Franek, Ryński

Bieg o miejsca 2-5:
14. Ludwiński, Kozanecki, Krupa, Zgorzelski (W), Franek (W)

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.