Pod koniec kwietnia na łamach naszego portalu opublikowaliśmy wywiad z członkiem Zarządu Internet Speedway Quiz, który był podsumowaniem wydarzeń w sezonie oznaczonym trzynastką. Wtedy nikt nie przewidywał, że w ramach sezonu ’13 rozegrany zostanie jeszcze jeden turniej.

Uczestnicy Internet Speedway Quiz rozpoczęli już przygotowania do rozgrywek Ligi Miast, które mają miejsce w trakcie trwania sezonu żużlowego, który dla ISQ jest przerwą od oficjalnego ścigania. Jednak nim „taśma pójdzie w górę”, zawodników czeka jeszcze jedna, dodatkowa impreza o Drużynowy Puchar ISQ. Turniej będzie o tyle wyjątkowy, że będzie on miał również charakter charytatywny.

Początkowo planowaliśmy zakończyć sezon Turniejem o Złoty Nick i skupić się na organizacji Ligi Miast. Jednak po tym, jak środowisko żużlowe zaangażowało się w pomoc Ninie Słupskiej, również my postanowiliśmy coś w tej sprawie zrobić. Było kilku pomysłodawców, sam rzuciłeś temat, że można by coś zrobić. Myśleliśmy o organizacji Drużynowego Pucharu ISQ, ale brakowało pomysłu i terminu – mówi nam Łukasz Witczyk, członek Zarządu ISQ.

W rywalizacji przystąpi osiem drużyn, które zostały już podzielone na dwie, czterozespołowe grupy. Po raz pierwszy w historii udział uzależniony jest od płatnego wpisowego. Turniej będzie rozegrany na zasadzie czwórmeczu, a zawody odbędą się w trzech terminach: 10 i 11 maja zaplanowano półfinały, a na 17 maja finał. Początek wszystkich wydarzeń zaplanowano na godzinę 21.

Zdecydowaliśmy, że odbędzie się on między 10 i 17 maja z udziałem ośmiu drużyn. To turniej charytatywny i każda z drużyn zadeklarowała wsparcie w wysokości co najmniej 100 złotych. Nie zamierzamy się ograniczać do tej jedynej akcji. Raz w roku – przy okazji charytatywnego DP ISQ – chcemy pomóc w innych akcjach, które wtedy będą organizowane. Dorzucimy naszą małą cegiełkę i pokażemy, że społeczność ISQ ma wielkie serca.

Obsada Drużynowego Pucharu ISQ
Grupa A (10.05):

Fajrant Team
Red Sox
Buoni Fantasmas
Black Sox

Grupa B (11.05):
Bad Company
Dobre Duszki
White Sox
Champions Team

Twój Portal Żużlowy pełni funkcję patrona medialnego Internet Speedway Quiz.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.