Maciej Janowski w sezonie 2022 zdobył upragniony medal mistrzostw Świata. Zawodnik BETARD SPARTY Wrocław chce także znów dobrze zaprezentować się na PGE Narodowym podczas warszawskiej rundy cyklu. Wejściówki na to wydarzenie można nabyć na stronie kupbilet.pl

Janowski dwukrotnie kończył turniej na PGE Narodowym na 2. miejscu – było to w latach 2017-2018. Polscy fani nadal czekają na zwycięstwo reprezentanta Polski na warszawskim obiekcie, jednak według żużlowca, duże znaczenie ma koncentracja danego dnia.

Cykl GP sam w sobie jest bardzo wymagający. Jeżeli chodzi o Warszawę, to jest to największa runda w kalendarzu i każdy jest zmotywowany na 150 procent, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. My, Polacy, jeździmy „w domu”, ale wszyscy mają jednak równe szanse, bo to jest tymczasowy tor. Liczy się dyspozycja dnia i spokój oraz koncentrację do samego końca, co wydaje się trudne do osiągnięcia przy 60 tysiącach ludzi – powiedział Maciej Janowski.

W tym roku walka o złoto

Dla zawodnika BETARD SPARTY Wrocław brązowy medal to nie koniec realizacji w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Wciąż głównym miejscem jest to na najwyższym stopniu podium.

Ostatnie 5-6 lat, to jest koncentracja, żeby zajść jak najwyżej i celem nr 1 jest złoty medal. Z takim nastawieniem startuję do każdego sezonu. Czy moje podejście się zmieni? Odpowiem, że nie. Jedynie jestem doświadczony o poprzedni rok. Pełna mobilizacja i zaangażowanie, żeby walczyć o złoto  – wyjaśnił.

Maciej Janowski o DPŚ

Przed reprezentacją Polski udział w Drużynowym Pucharze Świata, który powraca do kalendarza po pięciu latach przerwy. Gospodarzem imprezy (25-29 lipca) będzie stadion Olimpijski we Wrocławiu, gdzie na co dzień jeździ nasz rozmówca.

Na pewno się cieszę. Drużynowy Puchar Świata zawsze był wyjątkową imprezą i jak miałem okazję występować, to jest ona na tyle specyficzna, że z kolegami z kadry mamy wspólny cel. Znikają klubowe animozje i jest to bardzo fajne. Na jeden tydzień możemy o tym zapomnieć i jest to wyjątkowe. Finał na moim domowym podwórku, gdzie się wychowałem. Bardzo się cieszę, że takie wydarzenie będzie we Wrocławiu – zaznaczył zawodnik.

Siódma edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie zostanie rozegrana 13 maja 2023 roku (początek o godz. 19:00). Oprócz Macieja Janowskiego na PGE Narodowym wystąpią dwaj inni polscy pełnoprawni uczestnicy cyklu FIM SGP 2023 – aktualny mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek, a ponadto zawodnik z dziką kartą, którego nazwisko poznamy wiosną.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.