15 kwietnia 2023 roku o godzinie 14.00 na torze w Gdańsku odbędzie się Finał A Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Ruszyła internetowa sprzedaż biletów na to wydarzenie. Bilety można kupić na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz na stronie ebilet.pl.

Drużynowe Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną po raz drugi w historii. W tym roku odbędą się dwa finały – A i B, które wyłonią uczestników wielkiego finału o nazwie Grande Finale.

Finał „A”, który właściwie jest półfinałem imprezy odbędzie się w Gdańsku. Rywalami obrońców tytułu będą Łotysze, Francuzi oraz Szwedzi.

Selekcjoner reprezentacji Polski powołał na turniej w Gdańsku następujących żużlowców:

  1. Jarosława Hampela
  2. Dominika Kuberę
  3. Jakuba Miśkowiaka
  4. Szymona Wożniaka
  5. Wiktoria Przyjemskiego

Finał „B”

W tym samym czasie w Pardubicach zostanie rozegrany Finał B z udziałem Danii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Czech. Zwycięzcy obu turniejów awansują do Wielkiego Finału w Stralsundzie. Drużyna z lepszym bilansem z drugich miejsc również awansuje. Udział reprezentacji Niemiec w Wielkim Finale jest gwarantowany z urzędu. 

Można już kupować bilety na zawody w Gdańsku. Sprzedaż internetowa prowadzona jest na stronach internetowych: bilety.speedwayevents.pl oraz ebilet.pl.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.